O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E   30.01. – 06.02.2022

Dzisiaj IV Niedziela Zwykła, o godz. 17.30 II Nieszpory Niedzielne – zapraszamy.

W środę – 2 lutegoŚwięto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

Przychodzimy tego dnia do naszych świątyń z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. To święto ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i jakże bardzo często ciemne drogi naszego życia. W tej wędrówce  przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza, abyśmy nie zboczyli z drogi wiodącej nas na spotkanie z Jej Synem.

Bystroń w „Dziejach obyczajów w dawnej Polsce” pisze:

„W dzień Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny święcono powszechnie w kościołach świece, które następnie przez cały rok starannie przechowywano, wieszając zazwyczaj na ścianie. Świece te dawano do rąk konającym, poza tym zapalano je w czasie burzy, gromów, aby niebezpieczeństwo od domu oddalić, stąd też świece te gromnicami zwano”.

W tym dniu poświęconą świecę gromniczną zapalamy w naszych domach w czasie wspólnej rodzinnej modlitwy, obchodząc ważne rodzinne uroczystości, czy wspomnienia, jak np. godzinę śmierci kogoś z najbliższych, rocznicę chrztu św., czy ślubu.

Na godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przyniosą swoje świece do  poświęcenia.

2 lutego przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób konsekrowanych – zakonnic, zakonników oraz o nowe powołania zakonne.

W tym dniu  zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa  Godziny Świętej – adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 15.00 oraz zawsze przed Mszą św.

Msza św. szkolna o godz. 16.00, zapraszamy dzieci.

Miesięczne odwiedziny chorych z udzieleniem sakramentu chorych :

– ksiądz Proboszcz swoich chorych odwiedzi w PIĄTEK od godz. 8.30

– ksiądz Wikary w sobotę od godz. 8.30.

W sobotę o godz. 16.00 nauka przedchrzcielna.

W czwartek po Mszy św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W sobotę po Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym. Rozpoczęcie o   godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych.

Troszczmy się o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując między

sobą odległości, dezynfekując dłonie. Od 15 grudnia w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu

religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50%

miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-

CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnątrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę

dystansu społecznego wynoszącego 1,5m.

Od niedzieli w naszej parafii praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi rozpoczął diakon Paweł Korsan. Chcemy wspierać go naszymi modlitwami i świadectwem życia religijnego.

W sobotę zapraszamy do udziału w Sztafecie Różańcowej. W tym miesiącu modlimy się o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z diecezji opolskiej. Zapisy na stronie Domu Miłosierdzia.

Do nabycia „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”, „Gazetka Parafialna”. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej Caritas wtorek i piątek godz. 17.00.

Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary kolędowe i ofiary na renowację ambony i ołtarzy naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Kurii i

Seminarium Duchownego.

W czwartek na godz. 9.00 zapraszam mężczyzn do rozbiórki choinek i szopki.

Parafianom i gościom życzymy w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa, a dzieciom i młodzieży miłych ferii zimowych!

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Genowefa Myśliwiec, Helena Frycz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju

wiecznym. Amen.