O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E 20.03. – 27.03.2022

                   

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. W głębokim i należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności. W każdy więc piątek przychodzimy, by wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową

      W niedzielne popołudnie gromadzimy się w naszych kościołach, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale  i rozważać kazania pasyjne.

W naszej Parafii:

                DROGA KRZYŻOWA:    – piątek   – godz. 16.00  – dzieci

                                                             – piątek   – godz. 17.30  – dorośli i młodzież

        GORZKIE  ŻALE i Kazanie Pasyjne:  – niedziela  – godz. 17.15

                                                                               

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknych nabożeństwach pasyjnych dzieci, młodzież i starszych i wszystkich parafian. Może to być nasze postanowienie wielkopostne. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 1. Post byłby czymś małym i niegodnym, gdyby polegał tylko na powstrzymywaniu się od spożywania pokarmów mięsnych. Rdzeniem postu jest NAWRÓCENIE. Istotą postu wg Izajasza – jest „uniżenie duszy przed Panem”(Iz 58.3,5).

         Post jest wyrazem pokory, nadziei i miłości człowieka do Boga. Post zasługujący to tylko taki, który ożywiony jest szczerą intencją pokuty i uwielbienia Boga. Post jest więc nawróceniem serca i duszy do Boga. Nie oszukujmy się jednak, że nie potrzeba także umartwienia naszemu ciału.

 1. W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jest to  rocznica Wcielenia Jezusa Chrystusa. Dzień życia, które jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci. Kościół zachęca nas do duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Zapraszamy do modlitwy w tym dniu, szczególnie matki oczekujące potomstwa do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa.
 2. Ojciec Święty Franciszek, w związku z trwającą zbrojną agresją Rosji na Ukrainie, w piątek 25 marca br  (w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie w tym samym czasie trwali na  modlitwie zjednoczeni z Biskupem Rzymu. W związku z tym, Biskup Opolski zarządza, aby w piąte25 marca o godz. 17.00 we wszystkich kościołach parafialnych naszej diecezji odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach nabożeństwa z modlitwą o  pokój oraz odprawić, wszędzie gdzie to możliwe, Eucharystię w intencji pokoju i nawrócenia Rosji. 
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu – 3 kwietnia,do środy 6 kwietnia. Wygłosi je Ks. Prałat Mikołaj Mróz. Prosimy już dzisiaj o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i odpowiednią organizację czasu, by móc aktywnie uczestniczyć w rekolekcjach.
 4. Spowiedź św. zawsze przed Mszą św. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty w tym okresie.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym. Rozpoczęcie o  godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych.
 6. Troszczmy się o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując między  sobą odległości, dezynfekując dłonie.   

9.We wtorek o godz. 19.00 w Domu Miłosierdzia spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i  Parafialnej Rady Ekonomicznej w ramach spotkania synodalnego. Serdecznie zapraszamy

 1. W piątek o godz. 19.00 w salce spotkanie dla młodzieży naszej parafii. Zapraszamy.
 2. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”  „Gazetka Parafialna”. Czytajmy prasę katolicką.

      Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki parafialnej, a we wtorek i piątek od godz. 17.00. 

 1. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła.

    Biskup Andrzej Czaja składa serdeczne podziękowania wszystkim duszpasterzom i diecezjanom za ogromną pomoc okazywaną przybyszom z Ukrainy. Zebrane ofiary pieniężne, przekazane dary, otwarte drzwi mieszkań i domów, pomoc wolontariuszy i inne formy wsparcia w łączności z wytrwałą modlitwą o pokój są pięknym świadectwem chrześcijańskiego miłosierdzia.

    Dziś miesięczna zbiórka do puszek na renowację ambony i ołtarzy naszego kościoła. Bóg zapłać!

     Do skarbony w kościele możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.        

 1. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!
 2. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Władysław Majda. Wieczny odpoczynek racz mu dać  Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.