O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E   07.08 – 14.08.2022

1. Dzisiaj o godz. 17.30 II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie parafian zapraszamy.
  2. W sobotę – 13 sierpnia – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie i procesja ze świecami ulicami miasta. Na to nabożeństwo serdecznie zapraszamy.
  1. W niedzielę Kościół wspomina w liturgii św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika

Oświęcimia, bez reszty oddanego Bogu i Niepokalanej Matce.

1. Na Górze św. Anny w dniach 12-14 sierpnia uroczystości ku czci Wniebowzięcia NMP z obchodami

kalwaryjskimi. Ojcowie Franciszkanie zapraszają.

1. W piątek w kościele parafialnym o godz. 19.30 WIECZÓR UWIELBIENIA. Zapraszamy parafian i gości do

pięknej modlitwy dziękczynienia I uwielbienia Pana Boga za wszystko co otrzymujemy.

1. Trwają wakacje. To stosowny moment, abyśmy zastanowili się, jakie one dla są.

Czy ubogaciły  nas wewnętrznie? Czy podczas tych wakacji, jak sobie to założyliśmy gdy się

rozpoczynały, dostrzegliśmy ludzi potrzebujących naszej pomocy i wsparcia?

Uczestnicząc we Mszy św. w każdą wakacyjną niedzielę spełniamy swój katolicki obowiązek.

„Niedziela jest w pełnym znaczeniu tego słowa dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu”(KKK, n. 1167).

Podczas wakacji Msze św. niedzielne są w godz.: 7.00; 9.30; 11.30; 18.00

1. Miesiąc sierpień jest miesiącem TRZEŹWOŚĆI. Niech trzeźwość będzie udziałem rodzin naszej

parafii, bo alkohol, alkoholizm niejednokrotnie jest zarzewiem wszelkiego zła i krzywdy w rodzinach,

szczególnie wobec dzieci. To dobra okazja, aby o tym pomyśleć i pojąć zobowiązania.

1. Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym. Rozpoczęcie o

godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych.

1. Troszczmy się więc o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując

między sobą odległości 1,5 m., dezynfekując dłonie.

1. Zaproszenie Biskupa Opolskiego na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Biskup Opolski ponawia serdeczne zaproszenie na pielgrzymi szlak 46. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 14-20 sierpnia 2022 r. Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej,  zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani, aby – w nawiązaniu do motta tegorocznej pielgrzymki – „jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki”. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką, a także stanowić odpowiedź na nasze „posłanie w pokoju Chrystusa” do świata i ludzi ze świadectwem wiary i miłości do Kościoła. Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli fizycznie wziąć udziału w pielgrzymce, niech przez duchowe pielgrzymowanie (modlitwę, udział we Mszy św. w parafii, ofiarowane cierpienie i samotność) zechcą także włączyć się m.in. w pielgrzymią wdzięczność za dar Kościoła Opolskiego oraz modlitwę w jego intencji. Ponadto na kanale YouTube (https://youtu.be/yLymVc5DYZU) zamieszczamy nagranie z zaproszeniem księdza Biskupa. Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 14 sierpnia. W naszym dekanacie otmuchowskim zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub u Ks. Jacka Chromniaka w Ratnowicach.
  2. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”, „Gazetka parafialna”.

Czytajmy prasę katolicką. Zapraszamy do biblioteki parafialnej Caritas we wtorki piątki od godz. 17.00.

1. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, nowożeńcom za kwiaty.

1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Prymicjanta Dominika Sowę, który będzie głosił Słowo Boże

i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, a w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, ks. Pawła Korsana.

1. Życzymy parafianom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa, rolnikom

błogosławieństwa na czas żniw, a dzieciom, młodzieży i gościom – miłego odpoczynku wakacyjnego!

1. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Lech Fryc. Wieczny odpoczynek racz mu dać

Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.