Odpust ku czci świętej Rity w Głębinowie

Ks. Przemysław Seń, kustosz Sanktuarium św. Rity w Głębinowie, serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych, które potrwają od 19 do 22 maja br. Program uroczystości jest następujący: 19 maja (niedziela), godz.  9.30 i 11.00 – Msze św. z nauką „Święta Rita dobrym przykładem przeżywania rodzicielstwa”; godz. 15.00 – przygotowanie do liturgii połączone z modlitewnym czuwaniem; godz. 16.00 – uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca połączona z obrzędem błogosławieństwa róż (plac przy sanktuarium, liturgia rozpocznie się od procesji z relikwiami i figurą św. Rity, na zakończenie zostaną pobłogosławione róże); 20 maja br. (poniedziałek), godz. 17.00 – nabożeństwo majowe oraz czas powierzania modlitewnych intencji przez wstawiennictwo św. Rity, godz. 18.00 Msza św. z nauką „Święta Rita dobrym przykładem przeżywania małżeństwa”; 21 maja br. (wtorek), godz. 17.00 – nabożeństwo majowe oraz czas powierzania modlitewnych intencji przez wstawiennictwo św. Rity, godz. 18.00 Msza św. z nauką „Święta Rita dobrym przykładem  przeżywania wdowieństwa i straty”; 22 maja (środa), godz. 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 18.00 – nabożeństwo z polecaniem intencji modlitewnych; godz. 19.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały, na zakończenie obrzęd błogosławieństwa róż. Ponadto niedzielnej uroczystości odpustowej towarzyszyć będzie jarmark „Od pszczół do róż” organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Nyskie Księstwo Jezior i Gór”, który rozpocznie się o godz. 12.00.