Ogłoszenia duszpasterskie 26.09 – 03.10.2021

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 w kościele parafialnym II Nieszpory Niedzielne. Zapraszamy.  Dziś także odbędzie się w naszej parafii Marsz Życia i Rodziny. Prosimy wszystkich  o zarezerwowanie sobie czasu, aby zamanifestować przywiązanie do prawd o świętości życia  ludzkiego i rodziny. Po marszu odbędzie się festyn parafialny, z którego dochód będzie  przeznaczony na Dom Miłosierdzia. Jak co roku odbędzie się loteria fantowa. Zapraszamy.
 2. W środę przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 3. Rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc różańcowej modlitwy. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odbywają się przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.  W sposób szczególny na te nabożeństwa zapraszam dzieci, młodzież i starszych. Dzieci  otrzymują okolicznościowe obrazki „List dla Matki Bożej”.

   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie lub społeczności zakonnej i stowarzyszeniu pobożnym. Odpustem cząstkowym są obdarzone Litania Loretańska i modlitwa do św. Józefa: Do Ciebie, św. Józefie.  

 1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca. Chcemy oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy.

Spowiedź święta pierwszopiątkowa:  od godz. 15.00 oraz przed i w czasie Mszy św.

            Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00.

    Miesięczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek – ks. Proboszcz w sobotę – ks. Wikary od godz. 8.30.

 1. W sobotę o godz. 16.00 nauka przedchrzcielna.
 2. Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym. Rozpoczęcie o  godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych. Prosimy o obecność w kościele w poszczególnych godzinach dnia, zwłaszcza członkinie i członkowie Róż Różańcowych oraz wspólnot modlitewnych naszej parafii.

      Najważniejszym postanowieniem wydanego przez Ks. Biskupa “Dekretu na czas pandemii” jest odwołanie dyspensy

    ogólnej od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Zwiększone zostały – zgodnie z rozporządzeniami rządowymi

    – limity wiernych mogących uczestniczyć w liturgii wewnątrz kościołów. Do limitów nie wlicza się osób w pełni

     zaszczepionych przeciw SARS- CoV-2. Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych. (…)Zobowiązuję wiernych do

     zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu   religijnego” – czytamy w dekrecie.

 1. Troszczmy się więc o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując między sobą odległości 1,5 m., dezynfekując dłonie.
 1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i władze państwowe przypominają i zachęcają w imię miłości własnej i bliźniego do przyjęcia szczepionki przeciw Covid 19.
 1. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”, „Gazetka Parafialna”. Czytajmy prasę katolicką. Zapraszamy do korzystania z parafialnej biblioteki Caritas – wtorki i piątki od godz. 17.00. Prosimy także o zwrot dłużej wypożyczonych książek.
 1. W niedzielę przyszłą na Górze św. Anny obchód Uroczystości Św. Franciszka z Asyżu oraz Pielgrzymka Orkiestr Kalwaryjskich i Hodowców Gołębi i drobnego inwentarza.
 1. W piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej spotkanie dla młodzieży naszej parafii. Zapraszamy.
 2. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, opiekę nad kwiatami.

      Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację ołtarzy i ambony naszego kościoła.

     W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego. 

 1. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!               
 2. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Andrzej Woźniak, Henryk Boroń, Janina Rusek.

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w

      pokoju wiecznym. Amen.