O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E  24.10 – 31.10.2021

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe w intencji misji, na które serdecznie parafin   zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci wytrwajcie  w modlitwie różańcowej! 
 1. Trwa październik, miesiąc różańcowej modlitwy. Przez Różaniec chcemy czcić Matkę Syna Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad naszymi rodzinami i ojczyzną.

    W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

    W piątek o godz. 19.00 w kościele św. Anny Różaniec dla młodzieży.

 1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom misji – 96. Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem:” Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli”(Dz 4,20), która rozpoczyna się  Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Jest to stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy misyjność. Przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę misjonarzy duchownych i świeckich wspierając ich modlitwą i ofiarą – w bieżącym tygodniu szczególnie różańcową. Serdecznie zaprasza parafian do modlitwy. Dzisiejsza kolekta na misje.
 2. W środę o godz. 19.00 zapraszamy Parafian do udziału w Uroczystej Eucharystii Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, na której do grona Wspólnoty włączona będzie diakonia Skautów Króla – formacja dzieci i rodziców której głównym celem jest ich chrześcijańskie wychowanie, ich wzrost duchowy, fizyczny, intelektualny i społeczny. Zapraszamy rodziców naszej parafii z dziećmi którzy chcieliby wstąpić w szeregi Skautów.
 3. W piątek w Domu Miłosierdzia rozpoczynamy cykl 7 spotkań w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

Seminarium Odnowy, które rozpoczynamy, pomoże Ci w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwróceniu się ku Jezusowi Chrystusowi, oraz przyjęciu osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy. Jesteś na nie bardzo osobiście zaproszony przez Pana Jezusa. On chce napełnić Cię swoją łaską. Odnowić Twoje życie. Zna dobrze Twoją sytuację życiową, pragnienia, plany, radości, a także Twoją słabość, grzech, zniewolenie. On wie, jak zaspokoić najgłębsze pragnienia Twojego serca. Chce przyjść z łaską przebaczenia, uzdrowienia, uwolnienia. Pragnie zrodzić Cię na nowo w mocy Swojego Ducha. Duch Święty chce przemienić Twoje serce i doprowadzić Cię do pełni życia, do pełnego otworzenia się na Swoje dary, abyś stał się prawdziwym świadkiem Jezusa. Bóg może uczynić w Twoim kierunku tysiąc kroków, ale ten jeden w Jego kierunku – ten musisz zrobić sam. Zapraszamy w piątek o 19.00 w Domu Miłosierdzia.

 1. W sobotę o godz. 18.00 w Lubnowie Msza z modlitwą o uzdrowienie
 2. W przyszłą niedzielę w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie dwa święta: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła – odpust parafialny. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, aby był on miejscem sprawowania kultu.
 3. Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych przed każdą Mszą św., aby ofiarować  odpust zupełny za naszych zmarłych.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym. Rozpoczęcie o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych. Prosimy o obecność w kościele  w poszczególnych godzinach dnia, zwłaszcza członkinie i członkowie Róż Różańcowych oraz wspólnot modlitewnych naszej parafii.
 5. Troszczmy się więc o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując między sobą odległości 1,5 m., dezynfekując dłonie.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele parafialnym KONCERT ORGANOWY   wykonaniu Marcina Gawędy, organisty z Jasnej Góry. W programie m.in. dzieła J.S. Bacha, Guilmanta, J.N. Lemmensa. Po koncercie można złożyć ofiarę na uruchomienie pozytywu.
 1. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”, „Gazetka Parafialna”.

     Zapraszamy do biblioteki Caritas.    Można nabywać kartki na wspominki.

          OBECNIE  KONTENERY  NA  ŚMIECI  ZNAJDUJĄ  SIĘ  OBOK  KOŚCIOŁA

         ŚW. ANNY i TYLKO  TAM  WYSYPUJEMY  ŚMIECI  I  WYPALONE  ZNICZE!

         TROSZCZMY  SIĘ  O   CZYSTOŚĆ  NASZEGO  CMENTARZA!

 

 1. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, opiekę nad kwiatami oraz za ofiary

      miesięcznej zbiórki do puszek na renowację ołtarzy i ambony naszego kościoła. Bóg zapłać.

 1. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa.
 2. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Halina Żurek, Jan Chochołowicz, Danuta Pacan.

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w

      pokoju wiecznym. Amen.