Nowenna niedziel przed jubileuszem diecezji

 W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r. biskup opolski Andrzej Czaja oficjalnie zapowiedział obchody Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej, które rozpoczną się w Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma. Wykorzystując duszpastersko niedzielną Mszę św. i nabożeństw  popołudniowe (Nieszpory lub Gorzkie Żale) przez dziewięć kolejnych niedziel poprzedzających rozpoczęcie obchodów, począwszy od 13 lutego, chcemy modlitewnie przygotować się do godnego przeżycia tego czasu łaski I odważnego czerpania z jego owoców. Jest to też niezwykła okazja do budzenia nadziei i podejmowania wysiłków,  aby – z szacunkiem dla przeszłości – myśleć i odważnie kreować przyszłość oraz – zawierzając ją Bożej opatrzności – pisać kolejne karty historii naszej diecezjalnej wspólnoty wierzących.