O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E    27.02. – 06.03.2022

 1. Zgodnie ze zwyczajem dzisiaj, poniedziałek i wtorek – odbywa się w kościołach całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach Dni Eucharystycznych, dawna nazwa – Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, nabożeństwo poprzedzające Okres Wielkiego Postu. W naszej Parafii adoracja w kościele parafialnym od godz. 8.00 do Mszy św.  wieczornej. W te Dni Eucharystyczne prosimy, aby każdy z nas udał się w dowolnym czasie na adorację. W poszczególnych godzinach przewodniczą Róże Różańcowe.
 1. Dzisiaj o godz. 17.30 koncert organowy, na który serdecznie parafian zapraszamy. Wystąpi Marcin Lauzer z synami.
 1. Uczestniczeniem w liturgii Środy Popielcowej rozpoczynamy przeżywanie świętego czasu Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to gest naszej pokory bo jesteśmy słabymi ludźmi, a grzechy tak często odłączają nas od Boga. To także znak naszej wiary, bo chociaż jesteśmy słabi i grzeszni, to jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch  wynosi do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wrócić do naszego Boga, bo tylko dzięki  Niemu stajemy się mocni i święci. On jeden nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji.
 • Wielki Post trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek
 • Również w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Komunii Wielkanocnej, który trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie
 • Od Środy Popielcowej do Niedzieli Wielkanocnej włącznie obowiązuje czas zakazany dla uroczystych obchodów weselnych, zabaw, dyskotek, itp.
 • Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty
 • Niech Wieki Post będzie dla nas także okresem trzeźwości
 • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych i alkoholu
 1. Zechciejmy brać udział w pięknych nabożeństwach wielkopostnych: DROGI KRZYŻOWEJ i  GORZKICH  ŻALI  z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne głosi diakon Paweł Korsan.

Dzieci będą otrzymywać kolejne obrazki układanki wielkopostnej – Wieli Post 2022.

W naszej Parafii:  DROGA KRZYŻOWA:    – piątek   – godz. 16.00  – dzieci

                                                                                       – piątek   – godz. 17.30  – młodzież i dorośli                                               

                                 GORZKIE  ŻALE i Kazanie Pasyjne:  – niedziela  – godz. 17.15

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknych nabożeństwach pasyjnych dzieci, młodzież i starszych i wszystkich parafian. Może to być nasze postanowienie wielkopostne. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

  Zapraszam dzieci i młodzież na Adorację Najświętszego Sakramentu i Msze św w  poszczególne dni tygodnia, a także na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwaSpowiedź św. w piątek od godz. 15.00 i zawsze przed Mszą św.

6. W sobotę od godz. 8.30 miesięczne odwiedziny chorych.

  W sobotę o godz. 16.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym. Rozpoczęcie o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych.

     Troszczmy się o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując między  sobą odległości, dezynfekując dłonie.

8. W sobotę i niedzielę Sztafeta Różańcowa w intencji o pokój w Ukrainie i w naszych sercach. Zapisy na stronie  Domu Miłosierdzia.

9. Całonocne Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do dołączenia do całonocnego czuwania – adoracji. Zaczynamy w piątek o godzinie 19.00 kończymy Mszą Świętą w sobotę rano o 7.00 Chcemy poprzez te czuwanie przygotować się do bożego przeżycia Wielkiego Postu. Zapisy na konkretne godziny w Domu Miłosierdzia (pon-pt  od 8-14) oraz w sklepiku Caritas.

​10. ​Warsztaty dla narzeczonych, zakochanych i młodych małżeństw. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego  zaprasza narzeczonych, zakochanych i młodych małżonków do udziału w warsztatach w formule małej grupy (7 par i prowadzący), które odbędą się w serii 12. środowych spotkań w Ośrodku Promocji, Edukacji I Terapii Rodzin w Nysie. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 16 marca 2022 r. o godz. 19.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie   www.rodzinnanysa.pl.

 1. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”, „Gazetka Parafialna”. Czytajmy prasę katolicką.   
 1. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła. Dziś i w środę popielcową zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.

13. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

 1. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Małgorzata Fedak, Tadeusz Suchan . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci,  niech odpoczywa w pokoju

      wiecznym. Amen