O G Ł O S Z E N I A         D U S Z P A S T E R S K I E 15.05 – 22.05.2022

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, na które serdecznie zapraszamy.

W naszej parafii uroczystość I Komunii św. Te dzieci są apostołami Eucharystii. Uczyńmy wszystko, aby uroczystość I Komunii św. w naszych domach, rodzinie, u znajomych czy przyjaciół była uroczystością godną ludzi wierzących w Boga i odpowiedzialnych za przekazywanie wiary następnym pokoleniom Polaków. Przede wszystkim, aby na stołach nie było alkoholu. Otoczmy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny naszymi modlitwami, aby Chrystus był zawsze Gościem ich serc i domów.

• o godz. 00 w kościele parafialnym nabożeństwo dla dzieci pierwszokomunijnych
  • Biały Tydzień – to radosne dziękczynienie za dar I Komunii św. – dzieci w strojach pierwszokomunijnych będą uczestniczyć we Mszy św. przystępując do Komunii św.
  • w sobotę o godz. 9.00 pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Wambierzyc,

Msza św. dla nich o godz. 11.00

1. W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii św. Polecajmy dzieci miłości Chrystusa Eucharystycznego,

aby do końca wytrwały w Jego Miłości. Podobnie każdy z nas przeżywa swoją kolejną rocznicę –

kochajmy Jezusa Eucharystycznego. Spowiedź św. dla dzieci w sobotę od godz. 16.00.

1. W środę o godz. 19.00 w kościele parafialnym Msza św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z

katechezą. Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych.

1. Trwa Maryjny miesiąc MAJ. Wraz z budzącą się do życia przyrodą chcemy czcić Bożą Rodzicielkę.

W naszych świątyniach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach  gromadzimy się, aby śpiewać  maryjne

pieśni i modlić się słowami Litanii Loretańskiej. Niech i nas nie zabraknie na tych pięknych maryjnych

nabożeństwach. Szczególnie zapraszamy DZIECI naszej Parafii, młodzież i starszych.

W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe przed  Mszą św. wieczorną – o godz. 17.30.

1. Trwa czas wielkanocny. Kościół przypomina nam, że to stosowny czas na odbycie spowiedzi świętej i

przyjęcie Komunii wielkanocnej. Niech ten apel Kościoła wezmą sobie do serca zwłaszcza ci, którzy

jeszcze tego obowiązku nie dopełnili. Warto w tym miejscu przypomnieć z nowego sformułowania

przykazań kościelnych drugie i trzecie, które brzmią: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do

sakramentu pokuty. 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Św.

Zachęcamy wiernych do korzystania z daru miłosierdzia Bożego. Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

1. W poniedziałek 23 maja o godz. 18.30 Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas VIII SP i

I średnich.  W przyszły czwartek i piątek o godz. 19.00 spotkania organizacyjne (próby).

W sobotę od godz. 16.00 spowiedź św.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w w kościele parafialnym od godz. 15.00 – rozpoczęcie

koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

8.Troszczmy się o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując między

sobą odległości 1,5 m, dezynfekując dłonie.

1. W przyszłą niedzielę w Głębinowie odpust ku czci św. Rity, suma odpustowa o godz. 16.00. Szczegółowe

informacje o wszystkich uroczystościach można znaleźć na stronie internetowej parafii Głębinów.

1. W dniach 7-10 lipca organizujemy wycieczkę do Salzburga, w Alpy i do Mariazell. Koszt: 1280 zł i 65 euro.

Szczegóły na ulotkach dostępnych w zakrystii. Zapisy u księdza Janusza do niedzieli 22 maja. Zapraszamy.

1. 21 maja organizowany jest wyjazd do Częstochowy na XXVI Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej

Odnowy w Duchu Świętym. Zapisy w Domu Miłosierdzia, w kancelarii oraz w sklepiku Caritas.

Koszt 40zł. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Kościuszki. Są jeszcze miejsca wolne. Zapraszamy.

1. Dziś kończy praktykę duszpasterską Ks. Diakon Paweł Korsan. Dziękujemy mu za duszpasterską posługę i

zaangażowanie i jednocześnie życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego w

przygotowaniu do święceń kapłańskich, które przyjmie 4 czerwca. Otoczmy jego i innych diakonów

naszymi modlitwami.

1. W poniedziałek kancelaria parafialna wyjątkowo czynna od 9.00 do 9.45.
  2. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”, „Gazetka Parafialna”.

Zapraszamy do parafialnej biblioteki Caritas wtorek i piątek o godz. 17.00.

1. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za

przygotowanie kościoła, przyozdobienie  kwiatami i dekorację, złożone dary i ofiary na potrzeby kościoła.

Dziś miesięczna zbiórka do puszek na renowację ołtarzy naszego kościoła i figury św. Józefa.

Bóg zapłać.

1. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa.