Ogłoszenia dla Rodzin

Spotkanie z małżonkami w kryzysie
Tegoroczne formacyjno-modlitewne spotkanie dla małżonków w kryzysie odbędzie się w niedzielę 17 marca o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu. Spotkanie poprowadzi bp Waldemar Musioł.

Spotkanie z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych
Doroczne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w niedzielę 24 marca o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu. Spotkanie poprowadzi ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz Trudnych Małżeństw „Sychar”.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia
Już po raz 4. będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który rozpoczyna się w 2 kwietnia (19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II) i potrwa do Dnia Świętości Życia, który w tym roku przypada wyjątkowo 8 kwietnia. Tematem przewodnim jest wezwanie „Rodzina Bogiem silna”, zaś przedmiotem rozważań List do rodzin Gratissimam Sane św. Jana Pawła II, którego 40-lecie ogłoszenia przypada w 2024 r. Czas ten to doskonała okazja, aby duchowo zaangażować się w działania pro-life, a jedną z jej form jest modlitwa. Bezpłatne materiały do wykorzystania w czasie liturgii i nabożeństw w parafii zostały przekazane za pośrednictwem poczty kurialnej.

Warsztaty dla kobiet w Nysie
Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza na warsztaty dla kobiet pt. „Gniew – siła niszcząca czy budująca?”, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2024 r. w Nysie. Warsztaty poprowadzi pani Danuta Dybowska, psychoterapeuta DMT (terapia ruchem i tańcem), specjalistka w pracy terapeutycznej z kobietami. Zapisy pod nr tel. 668 569 363. Wszystkie szczegóły na stronie internetowej: www.rodzinnanysa.pl.