Muzyczne Kwiaty Niebios

W sobotę 1 lipca, o godzinie 16:00, w ramach 50. Lata Kwiatów, w naszej świątyni parafialnej, podobnie jak w minionych latach tak i w tym roku, miał miejsce wyjątkowy koncert – zatytułowany „Muzyczne Kwiaty Niebios”. Po przywitaniu wszystkich gości przez Księdza Proboszcza, podziwiać można było 4 głosy męskie: baryton – Pan Jakub Kotowicz, dwa tenory – Pan Michał Dziedzic i Pan Tomasz Dziwisz oraz kontratenor – Pan Artur Plinta. Akompaniował im przy fortepianie Pan Mateusz Lasatowicz. Całość koncertu prowadził Pan Jacek Woleński. Posłuchać można było następujących dzieł:

– Ave Verum
– Deposuit potentes z “Magnificat” (J. S. Bach)
– Quia Respexit z “Magnificat” (J. S. Bach)
– Chanson épique z cyklu “Don Quichotte à Dulcinée” (M. Ravel)
– Preghiera (P. Tosti)
– Panis Angelicus (C. Franck)
– Pieta Signore (A. Stradella)
– Lord God of Abraham
– aria z oratorium “Eliasz” (F. Mendelssohn)
– Pie Iesu z “Requiem” (G. Fauré)
– Libera me Domine
– aria z “Requiem” (G. Fauré)
– Halka. Szumią jodły (St. Moniuszko)
– Recondita Armonia (G. Puccini Tosca)
– Pamiętam ciche, jasne złote dnie (M. Karłowicz)
– Lascia ch’io pianga z opery “Rinaldo” (G. F. Händel)

Koncert zakończył utwór „O sole mio”, zaśpiewany przez cały kwartet. Na koniec, na wyraźną prośbę publiczności wykonany został ponownie w ramach bis’u. Podziękowania i kwiaty na koniec koncertu tradycyjnie wręczyła wszystkim wykonawcom Pani Krystyna Posadowska.

(Po więcej zdjęć zapraszamy na facebook’a Parafii Otmuchów)