Beatyfikacja Rodziny Umlów

Duszpasterstwo Rodzin dekanatu Racibórz organizuje pielgrzymkę na beatyfikację rodziny Ulmów, która odbędzie się w niedzielę 10 września w Markowej. Wyjazd w sobotę 9 września o godz. 7.00 z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu. W sobotnim programie wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Opłata uzależniona jest od liczby uczestników i wybranego noclegu.

W niedzielę 24 września 2023 r., podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, rozpocznie się peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów. W dniach od 28 października do 4 listopada br. będziemy gościli relikwie w naszej diecezji. Okazję do wspólnej modlitwy i uczczenia relikwii zaplanowaliśmy w następujących parafiach: NSPJ w Raciborzu (28-29 października); św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu (30 października); Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu (31 października); św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi (1 listopada); Przemienienia Pańskiego w Opolu (2 listopada); Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku (3 listopada) oraz św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie (4 listopada). Szczegółowy program wydarzeń związanych z peregrynacją relikwii Rodziny Ulmów zostanie opublikowany na przełomie września i października. W oczekiwaniu na beatyfikację Rodziny Ulmów i peregrynację relikwii, chciejmy otoczyć modlitwą rodziny naszej diecezji.

W oczekiwaniu na beatyfikację Rodziny Ulmów i peregrynację ich relikwii, zachęcamy do wykorzystania licznych pomocy katechetycznych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej www.ulmowie.pl.