Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji opolskiej

W dniach od 28 października do 4 listopada br. będziemy gościli relikwie bł. Rodziny Ulmów w naszej diecezji. Okazję do wspólnej modlitwy i uczczenia relikwii zaplanowaliśmy w następujących parafiach: NSPJ w Raciborzu (28-29 października); Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy (29 października); św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu (30 października); Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu (31 października); św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi (1 listopada); Przemienienia Pańskiego w Opolu (2 listopada); Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku (3 listopada) oraz św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie (4 listopada). Szczegółowy program wydarzeń związanych z peregrynacją relikwii Rodziny Ulmów zamieszczam w załączniku 8. W załączniku 9. przesyłam plakat promujący peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji opolskiej.

4 listopada (sobota) – Nysa, parafia św. Piotra i Pawła.
Program nawiedzenia:
08.00 – Jutrznia z uroczystym wniesieniem relikwii
09.00 – Czuwanie dla małżeństw w średnim wieku oraz małżonków-seniorów;
10.00 – Czuwanie dla narzeczonych i poszukujących „drugiej połówki”;
11.00 – Czuwanie dla rodziców po doświadczeniu straty dziecka;
12.00 – Czuwanie dla młodych małżonków i rodzin; Podczas każdego z czuwań dla poszczególnych grup konferencję wygłosi ks. dr Grzegorz Czerwonka, duszpasterz rodzin archidiecezji przemyskiej, zaangażowany w organizację beatyfikacji bł. Rodziny Ulmów.
13.00 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich;
14.00 – Czas indywidualnego nawiedzenia i uczczenia relikwii;
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Pożegnanie relikwii w diecezji.