Wycieczka dla naszych dzieciaków

W ubiegłą sobotę Parafialny Zespół Caritas w Otmuchowie zorganizował wycieczkę dla dzieci z naszej parafii. Wśród atrakcji było zwiedzanie ruchomej szopki w Bardzie Śląskim. Szopka ta jest uwielbiana przez dzieci. Szopka tradycyjnie przedstawia wydarzenia z Betlejem, orszak trzech króli składających dary Jezuskowi. Następnie dzieci przeżyły ciekawą przygodę w „Wiosce Indiańskiej” w Srebrnej Górze, podczas której poznały kulturę Indian Ameryki Północnej oraz spróbowały swoich sił na torze przeszkód i na strzelnicach.

Celne strzały zostały nagrodzone specjalną nagrodą od Wodza Wioski Indiańskiej. Dzieci brały udział w rywalizacji na „czejeńskiej równoważni, wieloosobowych nartach oraz w polowaniu na lisa. Wizyta w wiosce Indiańskiej zakończyła się spotkaniem z Wodzem i krótkim quizem, podczas którego dobrzy słuchacze wykorzystujący swoją pamięć, mogli zdobyć nagrodę za prawidłową odpowiedź na jedno z trzech zadanych pytań. Każdy z uczestników opuścił teren Wioski Indiańskiej z indiańskimi barwami na twarzy.
Dziękujemy bardzo opiekunom którzy zapewnili bezpieczeństwo i miłą atmosferę podczas wycieczki: Katarzyna Kendik- Palak, Izabela Łaptas , Marcin Guła, Justyna Jankowska, Grzegorz Czarnecki.